Minął tydzień od najważniejszych meczów w Lidze Mistrzów.

Dnia 21 i 22 listopada 2017r. Odbyła się przed ostatnia kolejka ligi mistrzów czyli 5. W tej kolejce praktycznie wszystko się wyjaśniło, niestety musieliśmy pożegnać As Monaco (porażka 1:4 z RB Lipsk) i Borussia Dortmund (porażka 1:2 z Tottenhamem Hotspurs) były to największe zaskoczenia, ponieważ Monaco to ubiegłoroczny półfinalista, a Borussia to bardzo uznana marka chociaż Borussia była w tak zwanej grupie śmierci. W innych meczach nie było aż takich zaskoczeń ale tez nie odbyło się bez emocji. W bardzo trudnej sytuacji jest Atletico Madryt. Drużyna z Madrytu musiała wygrać, żeby zachować jakiekolwiek szanse na awans. Na szczęście dla kibiców Atletico udało im się wygrać 2:0 z As Roma. W tym meczu piękną bramką popisał się Antoine Griezmann. W drugim meczu tej grupy Chelsea pokonała Qarabag 4-0 zapewniając sobie tym samym awans do 1/16.  W grupie A doszło do małego zaskoczenia. Menchester United przegrał z Basel 0:1 i do teraz nie jest pewny awansu z tej grupy jedynym zespołem, który nie liczy się w grze o awans jest Benfica, która przegrała z CSKA Moskwa 0:2 i niestety ma zero punktów. W grupie B najbardziej może dziwić postawa PSG, które to w grupie z Bayernem idzie jak burza, wygrało wszystkie mecze, strzeliło 24 bramki i straciło 1 co jest po prostu niesamowite. Bayern też ma już pewny awans ale nie gra wcale tak dobrze. PSG wygrało swój mecz 7:1 z Celtikiem, a Bayer wygrał 2:1 z Anderlechtem gdzie fatalnie pudłował Łukasz Teodorczyk. W grupie D zapewne wszyscy myśleli, że Juventus i Barcelona to głowni kandydaci do dwóch miejsc dających awans do kolejnej rundy. Natomiast przed ostatnim meczem tylko Barcelona jest pewna awansu, a Juventus musi wygrać swój ostatni mecz, ponieważ Sporting traci tylko jeden punkt i pewnie łatwo się nie podda. Najciekawszym meczem tej kolejki było spotkanie, które odbyło się w grupie D. Sevilla podejmowała Liverpool. Strzelanie  rozpoczęło się bardzo szybko juz w 2 minucie LFC objęło prowadzenie, było to zabójcze półgodziny dla Sevilli, ponieważ stracili 3 bramki. Po pierwszej połowie Liverpool wygrywał 3:0. W drugiej połowie Sevilla zdołała zdołała odmienić losy meczu i go zremisować. Remis zadedykowali trenerowi, który powiedział im w przerwie, że ma raka prostaty. Sevilla musi jeszcze powalczyć w ostatniej kolejce, żeby zapewnić sobie awans. W grupie F do ostatniej kolejki może spokojnie podchodzić Menchester City, który wygrał wszystkie swoje mecz ale Napoli z Zielińskim w składzie musi walczyć w ostatniej kolejce i liczyć na porażkę Szachtara. Tutaj macie wszystkie grupy.